Kurumsal / Mektebim'de Sanat

Sanatın tüm branşlarını içinde barındıran Sanat Mektebim; Görsel Sanatlar, Müzik, Edebiyat ve Drama temel disiplinlerini bir araya getirmektedir. Tüm bu branşlar çağın gereklerine uygun müfredatlar ile hazırlanır. Ders içeriğine uygun görsellerle ve teknolojik olarak donanımlı atölye ortamlarında yenilikçi eğitim içerikleri öğrencilerimizle buluşmaktadır.

Görsel Sanatlarda Resim, Heykel, Seramik, Baskı resim, Grafik, Fotoğraf…

Müzikte Ses Eğitimi, Piyano, Gitar, Keman, Yan Flüt ve Blok Flüt Ailesi, Bateri…

Türkçe ve edebiyatta yazar söyleşileri, okuma ve yazma atölyeleri…

Dramada “Oynayan çocuk öğrenir.” mottosuyla oyunlaştırılmış yaratıcı eserler, ortaoyunu, tiyatro çalışmaları…

Yaratıcı atölye ortamında her birey; kendini ifade etme, özgür yaratıcı düşünme, odaklanma, disiplinli çalışması, araştırma, deneme, hata yapma ve başarı odaklı bir süreci fark eder. Öğrenciler bu atölyelerde duygularını gerek yazıya dökerek duru bir Türkçe ile gerek drama yolu, tiyatro oyunları ile gerek renkler, şekiller gerekse ses ve enstrümanlar yardımı ile ifade ederek kendilerini anlatma imkânı bulurlar. Bunun yanında Türk ve dünya sanatçılarını, sanatçıların eserlerini öğrenerek entelektüel birikimin altyapısını oluştururlar.

Okul öncesi yaş grubundan lise kademesine kadar temel amacımız, sanatın öğrencilerimizin yoluna ışık tutmasını sağlamaktır. Sanat bölümleri olarak farkındalığı yüksek olan, yaparak yaşayarak öğrenme modelini ilke edinmiş mutlu çocuk öğrenir felsefesiyle kendi geleceklerini belirleyen çocuklar yetiştirmek hedefindeyiz. Çok önem verdiğimiz sosyal sorumluluk projelerinde öğrencilerimizin rol almasını sağlamaktayız. Sanat, içinde var olan yaratıcı gücü ortaya çıkartarak, sanatı bir yaşam ve ifade biçimine dönüştürmenin farkındalığını ortaya koyarak sosyal özgüvenli mutlu üretken bireyleri geleceğe hazırlamaktır.