Kurumsal / TEOG Hazırlık ProgramlarıMektebim’de öğrenciler, bir üst öğretim programına en iyi şekilde hazırlanır. Bu nedenle 5. sınıf itibariyle sınav bilinci oluşturulur ve bu süreç 6. sınıfta da devam ettirilir. 7. sınıf itibariyle ise TEOG hazırlık paket programı uygulanır. Okullar açılmadan önce başlayan TEOG Yaz Kampı (Hızlandırma Programı) ile 7. sınıf öğrencileri sınav atmosferine hazırlanır. TEOG 8. sınıf konularını kapsasa da 7. sınıf düzeyinde sarmal bir yapıda Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinin yoğun bir tempoda verilmesi, öğrenciyi sınav sistemi ve akademik açıdan güçlü kılar. 7. sınıfın son altı haftası 8. sınıf TEOG konularına ayrılır. Yani 7. sınıf öğrenciler, henüz 7. sınıfı bitirmeden 8. sınıf konularına başlamış olurlar. 8. sınıf öğrencileri, TEOG Yaz Kampı (Hızlandırma Programı) ile okullar açılmadan 7. sınıfta kaldığı yerden TEOG maratonuna başlar. Okulların açılmasından sonra hafta içi ve hafta sonu yoğun ders, test ve deneme sınavı süreciyle 1 ve 2. TEOG sınavlarına hazırlanırlar.

DENEME SINAVL ARI
Yıl boyunca deneme sınavlarıyla, lise hazırlık sürecindeki hedeflerin gerçekleşip gerçekleşmediği analiz edilerek öğrencinin gelişim düzeyi takip edilir. TEOG deneme sınavları tüm okullarımızda eş zamanlı gerçekleştirilir. Sınavlarla elde edilen analiz raporları sayesinde öğrencilerin akademik gelişimi takip edilir, hedef belirleme ve motivasyon süreçleri yönetilir.

TEOG HAZIRLIK ETÜTLERİ
5. sınıf itibariyle test tekniği ve sınav mantığıyla tanışan öğrenciler, 6. sınıfta da devam edecek sınav ön hazırlık sürecine dâhil olur. 7. sınıfta ise TEOG hazırlık paket programı uygulanır. Yıl boyunca hafta içi ders programına entegre edilmiş derslerle birlikte cumartesi günleri TEOG hazırlık dersleri bulunur. 7 ve 8. sınıf öğrencileri için yaz dönemi ve sömestir döneminde TEOG hızlandırma programları uygulanır.